Sağlık Bakanlığı üst düzey bürokratları bugün, yarın ve pazar günü Antalya’da değerlendirme toplantısı yapacaklar. Toplantıya 81 ilin il sağlık müdürü, halk sağlığı müdürü ve genel sekreterleri de katılıyor.
Aynı zamanda Sağlık Sen’de Antalya’da Başkanlar Kurulu Toplantısı yapmaktadır. Sağlık Sen ve Bakanlık üst düzey yetkilileri bir toplantı yaptı ve yeni yapılanma konuları konuşuldu.
Yapılanma ile ilgili Müsteşar Eyüp GÜMÜŞ yeni teşkilat yasasının 15 güne kadar Türkiye Büyük Millet Meclisine gönderileceğini bizzat söyledi.
Daha önceki çıkan haberlere göre muhtemel değişiklikler;
Halk sağlığı müdürlükleri halk sağlığı genel sekreterliğine dönüşecek. Kamu hastane genel sekreterliği gibi halk sağlığı genel sekrterliği yöneticileri sözleşmeli olacak. Her iki genel sekreterklikte il sağlık müdürüne bağlı olacak. İlçe sağlık müdürlükleri ile toplum sağlığı merkezleri birleştirilecek
Kamu hastaneleri genel sekreterliği gibi kurulacak olan halk sağlığı genel sekreterliğinin görev ve yetkileri de ortaya çıkmaya başladı.
Yöneticileri başkan ve uzman olacak olan halk sağlığına şuan il sağlık müdürlüğünü altında görev yapan 112 il ambulans servisinin bağlanması planlanıyor. Yapı sonucunda 1 .basamak hizmetleri tamamıyla halk sağlığına 2. basamak hizmetleri kamu hastanelerine ait olcak. İl Sağlık Müdürlükleri tepe yönetici olurken icracı şubesi olmayacak.

İsahed Anket

Sitemizi Beğendiniz mi ?
 

İsahed Reklam

Reklam

Ziyaretçi Sayacı

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün45
mod_vvisit_counterDün265
mod_vvisit_counterBu Hafta45
mod_vvisit_counterBu Ay6195
mod_vvisit_counterTüm Zamanlar543021